20.10.2020

Kategoria: Bez kategorii

Janek Kowalski

Janek Kowalski

Ranking legalnych bukmacherów 2020

Gracze którzy dopiero zaczynają poznawać branżę bukmacherską, ale też ci którzy siedzą w niej już dłuższy czas często między sobą dywagują na temat bukmacherów. Oceniają ich, aby ułatwić rozeznanie w tym, który z nich jest godny polecenia, a którymi nie warto się interesować. Z tego względu powstają rankingi bukmacherów, które służą uporządkowaniu informacji na temat legalnych operatorów bukmacherskich. Dzięki temu gracze wiedzą, którego bukmachera wybrać i nie muszą wypróbowywać każdego po kolei.

Który bukmacher w Polsce jest najlepszy?

Na pewno dla każdego gracza odpowiedź na pytanie: Który bukmacher jest najlepszy? Nie musi być jednoznaczna. W Polsce jest już kilkunastu legalnych bukmacherów, więc nic dziwnego, że trudno to stanowczo określić. Przede wszystkim ważne jest to, aby bukmacher miał licencję na organizowanie zakładów w naszym kraju. Bez tego nie ma możliwości, żeby znaleźć się w rankingu najlepszych bukmacherów. Chcemy bowiem, żeby gracze mogli cieszyć się zakładami w pełni zgodnymi z prawem. Do najbardziej uznanych marek należą STS oraz Fortuna, co zresztą widać po liczbie stacjonarnych punktów bukmacherskich. Pojawiło się jednak też wielu nowych operatorów, na których warto zwrócić uwagę. Póki co jednak czołówka rynku w Polsce pozostaje niezmienna.

sts-vs-fortuna

Bukmacherzy z najlepszą ofertą

Przyjrzyjmy się ofercie zakładów oferowanych przez firmy bukmacherskie w Polsce. Ważnym czynnikiem oceny oferty bukmacherskiej jest jej rozmaitość. To czy bukmacher posiada wiele dyscyplin do obstawienia, możliwość gry w zakładach wirtualnych, a także liczbę zdarzeń dostępnych do wyboru w przypadku konkretnych meczów. To bardzo ważne zwłaszcza dla typerów, którzy stawiają bardziej skomplikowane zakłady niż po prostu na zwycięzcę spotkania. Co ciekawe największą liczbę zdarzeń proponują nieoczywiści bukmacherzy. W czołówce w tej dziedzinie plasują się Betclic, TOTALbet, a także LV Bet. Na najczęściej stawiane wydarzenia w danym okresie, ci bukmacherzy mieli dostępną najbogatszą ofertę.

Gdzie są najwyższe kursy bukmacherskie?

Kursy to istotny element oferty bukmacherskiej. Wysokie kursy pozwalają graczom na wyższe wygrane, więc typerzy poszukują oczywiście takiego bukmachera, który będzie miał najatrakcyjniejszą ofertę. Warto mieć konta u różnych bukmacherów, ponieważ na jedno zdarzenie ten bukmacher będzie miał wyższy kurs, a na drugie już jakiś inny. Na tym polega konkurencja wśród bukmacherów, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Możemy jednak spodziewać się, że często warunki dyktują najpopularniejsi gracze na rynku, ale mniejsze firmy, żeby zachęcić graczy również mogą proponować ciekawsze kursy.

Bonusy bukmacherów na start

Bonusy powitalne bukmacherów sprawiają często, że gracze decydują się założyć u nich konto. Trzeba więc się postarać, aby był on jak najwyższej jakości. Do serca wziął to sobie jeden z nowszych buków na rynku, czyli TOTALbet. Może się on pochwalić zdecydowanie najwyższym bonusem powitalnym na rynku. Co więcej składa się on z kwoty od depozytu oraz freebetu, który daje nam możliwość obstawiania spotkań za darmo. Mało tego bonus od depozytu jest dostępny do wypłaty już po pierwszym obrocie (właściwie jego część), a to spore udogodnienie względem konkurencji. Warto również wspomnieć o pakietach powitalnych STS-u i Fortuny, gdyż są one najbardziej złożone i oferują najwięcej rodzajów bonusów.

Promocje dla graczy

Dzięki promocjom na start bukmacherzy mogą stale utrzymywać kontakt z graczami, przypominać im o sobie i nakłaniać do podjęcia gry. Specjalne oferty często są bardzo atrakcyjne dla graczy, więc decydują się oni na wzięcie udziału w promocji. Mogą korzystać wtedy np. z wyższych kursów, mnożników wygranej, rankingach z nagrodami, gry bez podatku itp. W tym aspekcie dobrze prezentuje się kilku bukmacherów, ale należy wyróżnić Betclic, BETFAN oraz forBET. Betclic oferuje boosty kursów i dodatkowe procenty od kolejnych wydarzeń na kuponie. W forBET właściwie co tydzień masz możliwość wzięcia udziału w promocji pt. MaxiZysk. Z kolei BETFAN często na bieżąco reaguje na wydarzenia ze świata sportu (i nie tylko) i łączy z nimi swoje promocje.

najlepsi-bukmacherzy

Gdzie można grać bez podatku?

Jedna z najczęściej poszukiwanych możliwości przez graczy. Podatek od zakładu, który wynosi w Polsce aż 12%, mocno uprzykrza życie graczom bukmacherki. Nic dziwnego, że szukają oni sposobów na to, by go ominąć. Swoją okazję zwęszyło tutaj dwóch bukmacherów, a są to BETFAN oraz TOTALbet. Po spełnieniu określonych warunków przy tworzeniu swojego kuponu, będziemy zwolnieni z podatku, a co za tym idzie, zgarniemy wyższą wygraną w przypadku trafnych typów. Pozostali bukmacherzy nie decydują się na wprowadzenie podobnej oferty u siebie. Ewentualnie skupiają się na promocjach czasowych typu Happy Hours, które w określonym czasie pozwalają na zakłady bukmacherskie bez podatku.

Najlepsze aplikacje bukmacherskie

Pozycja obowiązkowa w XXI wieku to aplikacja bukmachera. Znaczna większość zakładów jest zawierana właśnie za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Działanie na rzecz wygody graczy, to wręcz mus dla bukmacherów. Stworzenie aplikacji może się wiązać z dodatkowymi korzyściami dla graczy. Zakłady są wtedy znacznie prostsze i wygodniejsze. Dodatkowo np. w przypadku “apki” Totolotka mamy możliwość zgarnięcia dodatkowego bonusu za instalację aplikacji. Fortuna oferuje możliwość logowania odciskiem palca, by maksymalnie skrócić czas obstawienia zakładu. Przede wszystkim bukmacherzy oferują wszystko to, co mogą nam zaproponować w wersji strony internetowej. Tyle że w wygodniejszej i bardziej przystępnej formie.

Oferta zakładów na żywo

Typerzy zajmują się nie tylko obstawianiem spotkań, ale też oglądaniem ich. Podczas meczu na żywo również można wnosić zakłady bukmacherskie LIVE i często uatrakcyjnia to rozgrywkę. Przykładowo oglądamy mało porywający mecz, ale jest w nim dużo walki. Stawiamy więc wtedy na żółte kartki. Gracze bardzo cenią sobie zakłady na żywo również dlatego, że można łatwiej trafić na ciekawe kursy. Do tego łatwiej jest ocenić sytuację na boisku, jeśli akurat ogląda się dany mecz. Wielu graczy może docenić np. ofertę bukmachera forBET, który wprowadził zakłady LIVE nawet na rozgrywki niższych lig w Polsce i rozgrywek regionalnych.

forbet-live

Wysoka jakość obsługi klienta

Bardzo ważnym elementem funkcjonowania każdego bukmachera jest obsługa klienta. Pracownicy są wizytówką firmy, a to oznacza, że powinni być to pomocni i kompetentni ludzie. Dzięki nim bukmacherzy mają szansę wpływać na opinię klientów, ale też dowiadywać się, gdzie trzeba coś poprawić, usprawnić, tak by ulepszyć swoją ofertę. Bez wątpienia do ścisłej czołówki zaliczymy STS, gdzie mamy dostęp do pomocy online przez 24 godziny na dobę, a support możliwy jest w trzech różnych językach. Na wyróżnienie zasługuje też bukmacher LV Bet, gdzie także możemy uzyskać wsparcie niezależnie od dnia i godziny. Widać kto przyłożył się do tego, by nie zaniedbywać swoich klientów.

Jaki bukmacher jest najlepszy?

Nie przez przypadek na pierwsze miejsce rankingu bukmacherów wysuwa się STS. Posiada on bogatą ofertę, wysokie kursy, a bonus powitalny składa się z kilku części. Obecnie STS należy do najbardziej doświadczonych firm bukmacherskich na rynku i zostawia konkurencję daleko za sobą. Można również zauważyć, że pod wieloma wymienionymi wyżej względami STS mocno się wyróżnia, co dodatkowo buduje jego pozycję. Największa liczba graczy kieruje się właśnie w stronę STS-u, co mówi samo za siebie. Jeszcze przez długi czas prawdopodobnie nikt nie zagrozi pozycji tego bukmachera na polskim rynku.

Który bukmacher jest najlepszy w Polsce?

Najwięcej graczy decyduje się na obstawianie w STS-ie. Na ten moment jest to największy bukmacher w naszym kraju i konkurencje zostawia daleko w tyle.

Gdzie zagram bez podatku?

Jeśli chcesz grać bez podatku, powinieneś wybrać usługi bukmacherów BETFAN lub TOTALbet. Tam spełniając odpowiednie warunku, możesz regularnie stawiać zakłady bez podatku.

U którego bukmachera są regularne promocje?

Jeśli chodzi o częstotliwość promocji, należy zwrócić uwagę na trzech operatorów. W tym aspekcie przodują Betclic, forBET oraz BETFAN, ponieważ często informują o coraz to nowszych ofertach i posiadają stałe promocje, które pojawiają się co tydzień.

Kto oferuje najwyższy bonus na start?

Największą kwotę bonusu powitalnego oferuje bukmacher TOTALbet. Tam możemy liczyć nawet na 5050 złotych na start, co zadowoli nawet najbardziej wybrednych graczy.