09.11.2020

Kategoria: Bez kategorii

Janek Kowalski

Janek Kowalski

Czy banki podnoszą prowizje za transakcje hazardowe?

Banki podnoszą opłaty za konta oraz kary. Kolejne instytucje informacją swoich klientów o planowanych podwyżkach. Przykładem jest ING Bank Śląski, który niedawno oświadczył, że prowizje za transakcje hazardowe będą wyższe niż dotychczas. 

Zmiany w Banku ING 

ING Bank Śląski wprowadza zmiany w opłatach, tyczy się do wpłat i wypłat w oddziałach banku oraz transakcji z użyciem kont osobistych oraz kart. Zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji wejdą w życie 29 grudnia 2020 r. i 29 marca 2021 r. 

Opłaty dla graczy zakładów bukmacherskich

29 marca 2021 r. wchodzą zmiany dotyczące transakcji u podmiotów świadczących usługi jako zakłady bukmacherskie. Od tej pory będą obciążone 3% prowizji. Na tę chwilę nie możemy z całą pewnością stwierdzić czy inne banki również wprowadzą prowizje za transakcje hazardowe.  

“Prowizja za transakcje kartą debetową lub kredytową (w przypadku kart kredytowych dotyczy umów zawartych po 20.05.2018 r.) u podmiotów świadczących usługi jako kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie, totalizatory – 3% kwoty transakcji, wcześniej bez opłat.”
Źródło: https://media.ing.pl/

Podatek od zakładów bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie podlegają w Polsce opodatkowaniu. Podstawowym podatkiem jest podatek obrotowy, który odprowadza się od każdego zawartego zakładu. Jest to 12%. Podatnikiem jest bukmacher, ale wysokość podatku potrącona jest ze stawki wniesionej przez gracza. Podatek ten jest pobierany niezależnie od tego, czy zakład okaże się przegrany, czy wygrany. Osobną kwestią jest podatek od wygranej u bukmachera. Jeżeli wygrana z zakładu jest większa niż 2280 zł, gracz zobowiązany jest do zapłacenia podatku 10%. 

Prowizje za transakcje w bankach 

Przewidujemy, że cenniki banków mogą się jeszcze zmienić. Zmiany te mogą być spowodowane m.in. niskimi stopami procentowymi. Mechanizm jest dość prosty, bank zarabia mniej na odsetkach od kredytów, więc zwiększa ceny prowizji na rachunkach. Powód może mieć również związek z panującą pandemią covid-19. Konsumenci ostrożniej podejmują decyzję o pożyczce lub kredycie.

Jak ominąć prowizję?

W przypadku jeśli posiadasz konto w ING Banku Śląskim może być z tym mały problem. Każda wpłata będzie bowiem obciążona z góry prowizją. Jeśli chcesz jej uniknąć, skorzystaj z freebetów bez depozytu. Pozwolą Ci one uzyskać środki na zakłady bukmacherskie bez dokonywania wpłaty. Zanim zgarniesz wygraną, zdążysz na pewno znaleźć usługę bankową, w której nie będziesz się musiał martwić o prowizję i wypłacisz sobie 100% należnej Ci kwoty.